wakacje z dziećmi
Photo pasja1000/pixabay

Wakacje można spędzić na różne sposoby. Większość z nas wybiera się poza miejsce zamieszkania, aby wypocząć i naładować baterie na kolejny rok. Z tego artykułu dowiesz się, jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić ze swoimi pociechami. Wakacje z dziećmi muszą obfitować w szereg atrakcji. W Polsce miejsc, które oferują niezapomnianą przygodę dla dzieci, ale także dorosłym jest wiele. Poznaj niektóre z nich. 

Wakacje z dziećmi – Centrum Kopernika w Warszawie

Centrum Kopernika w Warszawie to świetna przygoda nie tylko dla dzieci. To tu możesz wykonać szereg eksperymentów i poznać jak działa świat. Centrum oferuje ponad 400 eksponatów, dzięki którym Twoje dziecko nie tylko przeżyje fajną przygodę, ale dowie się wielu ciekawych rzeczy. Można tu również zwiedzić planetarium. Z pewnością spędzicie tu kilka ciekawych godzin. 

warszawa kopernik centrum
Photo Mateusz_photo/ pixabay

Planetarium w Toruniu

Toruń kojarzony jest z Mikołajem Kopernikiem. To tu mieści się piękne planetarium, gdzie dzieci zobaczą z bliska gwiazdy oraz wiele się o nich nauczą. Można tu zobaczyć wiele ciekawych eksponatów. Po wizycie w planetarium udajcie się koniecznie na pyszne toruńskie pierniki.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni oferuje jedne z najlepszych i interaktywnych wystaw, które dostarczają zwiedzającym, a zwłaszcza dzieciom, rozrywki i edukacji. Do najbardziej lubianych atrakcji i eksponatów należą: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidzialne Siły, Operacja: Człowiek i Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda Da Vinci. Ten nowoczesny obiekt to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na zabicie czasu na wakacjach. To naukowy plac zabaw dla Twoich dzieci!

Energylandia w Zatorze

To tu mieści się ogromny park rozrywki. Osoby (nie tylko dzieci) lubiące adrenalinę, z przyjemnością spędzą tu wiele godzin. Park podzielony jest na 4 strefy tematyczne, które oferują wiele atrakcji – od łagodnych przejażdżek dla dzieci, po trudniejsze zjazdy dla starszej młodzieży, do hardkorowych przejażdżek kolejką górską Hyperion Mega dla bardzo odważnych osób. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli lubisz adrenalinę – musisz tu być! 

park rozrywki
Photo Free-Photos/ pixabay

Wakacje z dziećmi – Park Jurajski w Bałtowie

Jeśli Twoje dzieci kochają Park Jurajski, warto ich zabrać do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Zobaczycie tu figury dinozaurów nawet w skali 1:1, które robią niesamowite wrażenie. W parku znajduje się ich ponad 100. Na terenie kompleksu znajduje się także kino 5D, rollercoaster, Polska w miniaturze, a także kolej krzesełkowa. Z pewnością nie będziecie się tu nudzić! 

Kopalnia soli w Wieliczce

Jeśli dzieciaki nie boją się zejść do podziemi, kopalnia w Wieliczce to świetna przygoda. Podczas przejścia trasą turystyczną będziesz mógł podziwiać piękne solne korytarze, solankowe jeziora oraz niezwykłą kaplicę Św. Kingi (odbywają się tu nawet śluby!). W kopalni znajduje się również tężnia solankowa, która działa korzystnie na nasze zdrowie. Stąd możecie udać się do Krakowa. 

Wakacje z dziećmi – posąg krasnala we Wrocławiu

Wrocław to przepiękne, malownicze miasto, które zachwyca swoją starówką i pięknymi starymi kamienicami. Jednak to nie wielkie rzeczy wyróżniają to miasto, ale mali i łagodni mieszkańcy – gnomy! Mimo że są małe, te posągi gnomów są łatwe do znalezienia, a dzieci mogą je dostrzec wszędzie, ponieważ są rozsiane po całym mieście. Jest ich już ponad 400. Dzieci z pewnością będą się dobrze bawić, szukając ich po mieście. W internecie możecie znaleźć mapkę ułatwiającą wam to zadanie. Czy uda wam się odnaleźć wszystkie? 

krasnale
Photo lilmedia/ pixabay

Wakacje z dziećmi w Polsce nie muszą być drogą przez mękę. Polska oferuje wiele atrakcji, które zachwycą nie tylko najmłodszych. To tylko garstka propozycji spędzenia czasu. Oprócz typowo dziecięcych atrakcji warto wspólnie zwiedzać polskie miasta, oglądać wystawy, muzea i zdobywać wiedzę. Od czasu do czasu możecie również rozładować emocje, korzystając z ekstremalnych atrakcji. Polska to piękny kraj i warto go poznać. Dlatego już dziś zaplanujcie kolejną wycieczkę, spakujcie plecak i wyruszcie w drogę. Dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here