pies rodzinny
Photo RebbecasPictures/ pixabay

Twoje dziecko męczy Cię o psa, a Ty jesteś pełna obaw? A może sama nie wyobrażasz sobie domu bez psa, ale na świecie ma pojawić się niedługo maluch. Z pewnością zawsze, gdy w domu są dzieci, zastanawiamy się nad odpowiednią rasą. Jaki będzie idealny pies rodzinny? Nikt nie chce, żeby pies zaatakował członka rodziny i dlatego większość z nas decyduje się na rasy łagodne i przyjazne. Jaki więc będzie odpowiedni pies do domu z dziećmi? 

psy
Photo fotoreinartz/ pixabay

Pamiętaj, że każdy pies ma swoją osobowość i swoje dziwactwa. Dzieci różnią się także charakterem, poziomem energii i potrzebami. Szukając psa dla waszej rodziny, często sugerujecie się też opiniami innych. Jednak to jaki pies będzie, zależy też od wychowania i zachowania się w jego obecności. I tak pies tej samej rasy i kogoś może być miłym, potulnym psiakiem, a u drugiej osoby może przejawiać agresję. Jednak istnieje kilka ras, które łagodność mają w genach i wybór tych ras, zwiększa szansę na to, że będziemy mieć w domu sympatycznego psiaka. 

Golden retriever

Golden retriever jest jednym z najbardziej znanych psów ze względu na swój łagodny, opiekuńczy temperament. Mogą z Tobą wypoczywać w domu, ale też chętnie pójdą na długi spacer. Golden retriever jest bardzo łagodny i łatwo się go trenuje. Chętnie się uczy. Goldeny raczej nie zwracają uwagi, na dziecko ciągnące je za uszy czy ogon. Są oazą spokoju.  To sprawia, że ​​są jednymi z najlepszych psów rodzinnych, a poza tym są także jedną z najmądrzejszych ras psów. 

golden i dziecko
Photo jia3ep/ pixabay

Pies rodzinny – Labrador Retriever

Rasa zbliżona do poprzedniej. Znane są z łagodnego charakteru, są bardzo przyjazne dzieciom. Labrador jest niezawodnym psem rodzinnym. Ta rasa ma nienasyconą chęć zabawy i doskonale nadaje się do aktywnego trybu życia. Lubi biegać, łapać piłki i doskonale łapie frisbee. Dlatego zabawa z tym psem nigdy się nie kończy. 

Pies gończy

Te słodkie zwierzęta uwielbiają towarzystwo. Są jedne z najlepszych psów rodzinnych, ponieważ uwielbiają się bawić. Jeśli chcesz psa, który będzie Ci wszędzie towarzyszył, ta rasa jest idealna. Lubią długie spacer, mogą biegać na smyczy przy Twoim rowerze, ale też chętnie posiedzą z Tobą przed kominkiem. Jeśli jednak nie ma cię w ciągu dnia długo w domu, nie wybieraj tej rasy. 

Seter irlandzki

Czy Twoja rodzina uwielbia biegać i aktywnie spędzać czas? Jeśli tak, seter irlandzki będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Jednak musisz wiedzieć, że te psy rosną dość duże, więc jeśli szukasz mniejszego psa, wybierz innego. Jest to rasa dość długo żyjąca, więc te psy na długo zostaną towarzyszem zabaw Twoich dzieci. Setery irlandzkie są jednymi z najlepszych psów rodzinnych, są wspaniałymi towarzyszami,  cudowne bawią się z dziećmi i mają wesołe usposobienie. Uwielbiają też bawić się zabawkami i piłkami.

seter irlandzki
Photo Mr_Incognito_/pixabay

Pies rodzinny – Buldog francuski

Jest to niewielka rasa, znane ze swojej czułej natury i ciekawej osobowości Doskonały do niewielkiego domu oraz mieszkania w bloku. Uwielbiają bawić się z dziećmi. Możesz bawić się z nimi prawie we wszystko, nawet możesz je przebrać na Halloween. Nie będą miały z tym problemu.  🙂

Bokser

Uczyń boksera częścią swojej rodziny, a już nigdy nie poczujesz się bezbronny. Zaciekle lojalne i opiekuńcze. Bardzo energiczne i z wesołym usposobieniem. Uwielbiają się bawić, dlatego są idealne do dzieci z dużą energią oraz dla rodzin aktywnych. Potrzebują sporo ruchu, ale nie przesadzaj z tym w upalne dni, ponieważ mają tendencję do przegrzewania się.

bokser
Photo Myriams-Fotos/pixabay

Ras łagodnych, przyjaznym dzieciom jest sporo, i o wiele więcej niż ras agresywnych. Nie sposób tu wszystkich opisać. Należy jednak pamiętać, że charakter psa jest również kształtowany przez nas, jako jego opiekunów. Z łagodnego z natury psa, możemy zrobić agresywne zwierzę i odwrotnie – pies rasy agresywnej może być największą maskotką. Nie ma wątpliwości, że pies to największy przyjaciel człowieka i towarzysz zabaw dla dzieci. W naszych pociechach z pewnością wyrobią odpowiedzialność oraz empatię do drugiej istoty. Jeżeli chcesz być właścicielem czworonoga, przed kupnem zastanów się, czy nie lepiej wziąć psa ze schroniska i polepszyć jego życie. Takie psy są niezwykle wdzięczne za poprawę ich smutnego losu.  Pies często jest prezentem na Dzień Dziecka, jednak pamiętaj, że musi to być przemyślana decyzja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here