dzień dziecka
Photo StockSnap/ pixabay

Każde dziecko czeka na ten wyjątkowy dzień w roku – Dzień Dziecka. To w tym dniu dziecko dostaje wymarzone prezenty. Jednak dla wielu rodziców, wymyślenie odpowiedniego prezentu to nie lada zagadka. Czasami warto oprócz wręczenia uklepanego prezentu, dać dziecku coś więcej – wspólny czas. Z pewnością nie jedno dziecko wybierze mile spędzony czas z rodziną zamiast prezentu. W dzisiejszych, zabieganych czasach każda wspólnie spędzona sekunda razem jest na wagę złota. W artykule znajdziesz kilka ciekawych pomysłów jak wspólnie spędzić ten wyjątkowy dzień. 

Dzień dziecka świętujemy 1 czerwca. To wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Oprócz prezentu warto ten czas spędzić całą rodziną, wybrać się na wycieczkę, iść do kina, zrobić wspólnie pizzę. Pomysłów na udany czas jest wiele. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji. 

dziecko i mam
Photo 5311692/ pixabay

Dzień dziecka – idźcie do kina

Na ten wyjątkowy dzień możecie wybrać się na kinowy hit do kina lub rodzinną komedię. Dobrze jest, aby film wybrało dziecko – w końcu to jego święto. Nie zapomnijcie o dużym popcornie. Fajną opcją jest film 3D, który przeniesie was wprost w miejsce akcji. Na dzień dziecka w kinach są przygotowywane specjalne seanse. Bilety również możecie kupić w promocyjnych cenach. Wiele kin na ten dzień szykuje oprócz seansu zabawy dla dzieci, również z nagrodami. Jeśli macie opcje wypożyczenia filmu online, możecie zrobić sobie kino domowe. Zróbcie masę popcornu, lody i oglądajcie ulubione filmy. 

Odwiedźcie zoo lub muzeum

Jeśli w waszym mieście lub najbliższej okolicy jest ZOO, lub fajne muzeum – wybierzcie się tam całą rodziną. Dzieci bardzo lubią takie atrakcje (zwłaszcza ZOO). Być może w tym dniu zorganizuje karmienie dzikich zwierząt czy inne atrakcje. Z pewnością będą to niezapomniane chwile dla całej rodziny.

Dzień dziecka – idźcie do sklepu

W Dzień Dziecka w galeriach handlowych są ciekawe, liczne promocje. Wiele sklepów przewiduje również zabawy z nagrodami dla dzieci. Dlatego jeśli nie kupiłeś prezentu, wybierzcie się po  niego razem. Określ budżet jaki chcesz na to przeznaczyć i pozwól dziecku samodzielnie wybrać prezent. Mogą to być zabawki, gra, dodatki do komputera, ubrania. Nie pouczajcie go, że to może zbędne itd – niech wybierze, co chce. Będzie mieć ogromną satysfakcję. 

zabawki sklep
Photo Victoria_Borodinova/ pixabay

Zróbcie dzień zabaw

Wy również poczujcie się jak dzieci w tym dniu. Zorganizujcie dzień zabaw –  grajcie w gry planszowe, układajcie puzzle, zróbcie pokaz mody, lub pokaz talentów, a wieczorem piżama party. Kiedy okazujesz zainteresowanie wszystkim, co robią lub lubią, czują się wyjątkowi i ważni. Wiem, że nie jest łatwo okazywać takie samo podekscytowanie. Ale pokaż im, że Ci zależy i jesteś równie szczęśliwy i podekscytowany tak jak one.

Przygotuj słodką niespodziankę

Żadne dziecko nie może się oprzeć smakołykom!

Smakołyki są uważane za wyjątkowe dla dzieci, więc dlaczego nie dać im trochę w dzień dziecka?

Wyobraź sobie podekscytowanie, gdy zabierasz je na ulubioną ucztę lub przygotowujesz je dla nich. Bez wątpienia czuliby się kochani i doceniani. Pamiętaj, że najlepsze smakołyki zawierają DUUUŻOOOO CZEKOALDY. 

mus czekoladowy
Photo RitaE/ pixabay

Dzień dziecka – rodzinna wycieczka

Wyjście z rodziną w Dzień Dziecka to zdecydowanie świetny sposób na zabawę dla swoich pociech! Możesz połączyć zabawę z nauką, zabierając ich do miejsc edukacyjnych, takich jak muzeum, lub po prostu pozwól im się bawić na placu zabaw czy w parku rozrywki. Zobacz, co w najbliższej okolicy jest warte zobaczenia. A może wyjedziecie dalej na cały weekend? 

Dzień dziecka to wyjątkowy czas nie tylko dla naszych pociech. Oprócz standardowego prezentu daj im coś wyjątkowego – spędźcie razem niezapomniany czas. Jeśli możesz, weź sobie na ten dzień wolne w pracy. Dziecko będzie ci z pewnością wdzięczne, a chwile spędzone wspólnie na długo pozostaną w waszej pamięci. Dzieci szybko dorastają i będziesz jeszcze tęsknić za wspólnymi, radosnymi chwilami. Warto korzystać z takich chwil i budować cenne więzi rodzinne. Twoje dziecko z pewnością będzie ci wdzięczne za wspólny czas, który jest cenniejszy od niejednego prezentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here