wakacje w Polsce
Photo max_gloin/ pixabay

Polska to kraj znany ze średniowiecznej architektury, obfitej kuchni i dziedzictwa żydowskiego. Od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Jednak i my Polacy nie znamy go tak dobrze. Jest w pewnością wiele miejsc, które każdy Polak powinien odwiedzić. Oprócz średniowiecznych miast, takich jak Gdańsk i Kraków, lub miejskich hotspotów, takich jak Warszawa, możesz zwiedzić inne ciekawe miasta. Wakacje w Polsce możesz spędzić, zwiedzając liczne, piękne miasta. Jest to idealny sposób na spędzenie wakacji z dziećmi. Miasta te oferują wiele ciekawych atrakcji. 

Wrocław

Wrocław to 4 miasto co do wielkości w kraju. Znajdziemy tu średniowieczne zabytki architektoniczne. Miasto położone jest na kilku wyspach, które łączą piękne mosty. Obecnie jest ich ponad 100, ale po 2 wojnie światowej było ich ponad 300. W 2016 roku Wrocław ogłoszono Europejską Stolicą Kultury. Znajduje się tu Hala Stulecia, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniecznie odwiedźcie także Rynek Solny oraz Kościół św. Marii Magdaleny z XIIIw. 

wrocław wakacje w polsce
Photo przemokrzak/pixabay

Wakacje w Polsce – Warszawa

Bezspornie najbardziej nowoczesne miasto w kraju. Stolica Polski. To tu odbywają się największe imprezy i to tu przylatują gwiazdy z całego świata. Miasto prawie całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej. Jego historię widać w pięknych zabytkowych budowlach, które przeplatają się z nowoczesnymi wysokimi, oszklonymi wieżowcami. Nie możesz przegapić Łazienek Królewskich oraz Starego Miasta. Warto odwiedzić ZOO i liczne muzea, oraz galerie. 

Gdańsk, Gdynia

Te miasta należą do Trójmiasta. Leżą nad pięknym Morzem Bałtyckim. Znajdziemy tu wiele pięknych, starodawnych kamienic.Gdańsk to miejsce, które zostało ukształtowane przez licznych kupców, którzy od lat przybywali do portu z całego świata. Koniecznie zobacz tu Stare Miasto, Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki i Długi Trag. Gdynia natomiast jest miastem wolności. Zobaczysz tu piękny Dar Pomorza z 1909 roku. Latem odbywają się tu liczne festiwale i imprezy. 

Wakacje w Polsce – Kraków

Kiedyś był stolicą Polski. Nie możesz przegapić Kościoła Mariackiego leżącego w centrum Krakowa oraz nie posłuchać o 12 hejnału w Wieży Mariackiej. Kup pamiątkę regionalną w Sukiennicach. Rynek jest nadal jednym z największych rynków w Europie. Możesz tutaj wsiąść do pięknej dorożki i zwiedzić miasto. Zobacz Uniwersytet Jagielloński oraz Wawel – to tu pochowano Królów Polski. Stąd jest niedaleko do pięknych podziemii – Kopalnii Soli w Wieliczce, którą też warto zobaczyć. 

kraków
Photo max_gloin/ pixabay

Szczecin

Szczecin to mieszanka kultury i architektury z  kilku epok, dlatego możesz tu podziwiać piękne budowle.  Nie możesz przegapić Wieży Bismarcka i Muzeum Narodowego, które znajdują się głównie w Domu Ziemian. Obowiązkowo zwiedzić trzeba Zamek Książęcy, który był siedzibą książąt pomorsko-szczecińskich. 

Poznań

To miasto słynie z renesansowej starówki. Miasto to nigdy nie śpi, dlatego możesz je zwiedzać do późnych godzin. Koniecznie musisz zobaczyć katedrę na Ostrowie Tumskim, Nowe Zoo oraz zobaczyć Jezioro Maltańskie. 

Wakacje w Polsce – Toruń

Toruń znany jest jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika (1473–1543). Znany jest również z pysznych pierników. Położony w północnej Polsce nad Wisłą Toruń jest jednym z najstarszych miast w kraju. Zobaczysz tu posąg z brązu osła, Dom Kopernika, fontannę Pied Piper i kilka miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Malbork

Zamek w Malborku znajduje się na szczycie listy wszystkich osób podróżujących do Polski. Wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest największym gotyckim zamkiem w Europie. Nie można tu pominąć także Skweru Esperanto.  Na terenie tego parku znajdują się pamiątkowe kamienie umieszczone przez znanych międzynarodowych mówców. 

Malbork
Photo JanNijman/ pixabay

Zakopane

Zakopane położone u podnóża Tatr – latem można uprawiać tu turystykę pieszą i wspinaczkę górską, a zimą uprawiać białe szaleństwo. Udaj się koniecznie do Morskiego Oka oraz na odwiedź cmentarz na Pęksowym Brzysku. Na Równi Krupowej latem odbywają się liczne imprezy. 

Miejsc w Polsce, które warto zobaczyć, jest zdecydowanie więcej. To jedynie zalążek pięknych miast. Jednak jeśli w nich nie byłeś, koniecznie je odwiedź. Kto wie, może przeniesiesz się do któregoś na stałe? Jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi, warto poznać miejsca, z atrakcjami dla dzieci. W Polsce możesz także przeżyć wakacje pełne przygód jeśli lubisz adrenalinę. W Polsce każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here