ślub
Photo Takmeomeo/ pixabay

Niebawem ten długo oczekiwany, wymarzony i piękny dzień- wasz ślub. Ilość spraw do załatwienia podczas organizacji ślubu może przyprawić o zawrót głowy, więc aby zdążyć ze wszystkim i nie zwariować, warto zatrudnić konsultanta ślubnego albo poprosić o pomoc swoich bliskich i przyjaciół, którzy z pewnością chętnie przyjdą z pomocą. Pamiętaj też o liście ważnych rzeczy, które należy zrobić 7 dni przed weselem.

Skontaktuj się ze wszystkimi swoimi podwykonawcami

W ostatnim tygodniu przed weselem musisz jeszcze raz się skontaktować drogą mailową albo telefoniczną z podwykonawcami, aby potwierdzić wcześniejsze ustalenia. Jeżeli podczas planowania przyjęcia weselnego zaszły zmiany, przekonaj się, że podwykonawcy o tym wiedzą. Koniecznie skontaktuj się z lokalem weselnym, aby potwierdzić ostateczną liczbę gości oraz menu, fryzjerem, wizażystą i fotografem.

ślub młoda para
Photo vetonethemi/ pixabay

Przygotuj i sprawdź wszystkie elementy swojej stylizacji weselnej

Tydzień przed ślubem to odpowiedni okres na ostatnią przymiarkę stylizacji ślubnej i ewentualne poprawki. Przekonaj się, że dodatki współgrają z suknią ślubną oraz pamiętaj o rozchodzeniu butów ślubnych. Jedna dobra rada: przed przymiarką sukni ślubnej zmyj makijaż i zdejm biżuterię, aby nie popsuć stylizacji ślubnej. Gdy skończysz próbę generalną, spakuj suknię i akcesoria

Ślub, ostatnia prosta – Napisz tekst przysięgi małżeńskiej

Nie warto odkładać na ostatnią chwilę napisanie własnej przysięgi małżeńskiej. Wiadomo, że narzeczeni w kościele i przed urzędnikiem państwowym wypowiadają z góry ustalone teksty przysięgi małżeńskiej, ale każda para może też wypowiedzieć własny tekst przysięgi. Narzeczeni w dniu ślubu bardzo się stresują, więc aby nie zapomnieć słów przysięgi, można je spisać na kartce papieru na przykład w formie listu. Jeżeli jesteś pewna, że pamięć Cię nie zawiedzie, to możesz wypowiedzieć przysięgę bez kartki, co oczywiście wygląda bardziej naturalnie.

Umów się na ostatnie zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie

Niektóre zabiegi, takie jak maseczki, depilacja woskiem czy przedłużanie rzęs, należy wykonać przynajmniej na tydzień przed ślubem. Dlaczego? Bo jeżeli nawet regularnie używasz jednej i tej samej maseczki, to istnieje prawdopodobieństwo, że dostaniesz uczulenia na któryś z jej składników, czego na pewno nie życzy sobie żadna panna młoda w dniu swego wesela. Inne zabiegi, takie jak manicure i pedicure, można wykonać dwa lub trzy dni przed ślubem.

wesele
Photo Pexels/ pixabay

Spakuj się na ślub i wesele

Początkowo musisz dokładnie przemyśleć, czego będziesz potrzebować w dniu ślubu. Kiedy już będziesz miała przed sobą listę niezbędnych rzeczy, spakuj je do walizy. Buty na zmianę, kosmetyki, to tylko niektóre rzeczy potrzebne w dniu wesela.

Pamiętaj też o weselnym koszyku ratunkowym dla gości do ustawienia w toalecie, który powinien zawierać między innymi, leki bez recepty, podpaski, tampony, chusteczki, rajstopy, plastry, szczotkę, grzebień, igłę z nitką.

Jeżeli nie planujecie wracać po przyjęciu ślubnym do domu, to warto też spakować do walizki rzeczy, które będą potrzebne podczas nocy poślubnej oraz przybory toaletowe i ubrania, by się przebrać w następnym dniu.

Wystrój sali weselnej

Poświęć kilka godzin, aby przejrzeć wszystkie elementy wystroju przestrzeni weselnej i ślubnej. Jeśli nie będziesz obecna podczas przystrojenia sali weselnej, możesz stworzyć makietę lub schemat tego, jak według Ciebie powinien wyglądać jej wystrój.

Ślub, tydzień przed – Przygotuj upominki dla gości weselnych

Obecnie drobne upominki dla gości weselnych to niemal niezbędnik na każdym weselu. Ostatnie dni przed ślubem to odpowiedni moment na to, by przygotować odpowiednie podziękowania dla swoich gości. Mogą to być tradycyjnie migdały czy słodycze. Można też przygotować personalizowane drobiazgi zrobione własnymi rękami.

młoda para
Photo gettzyphoto/pixabay

Spakuj się w podróż poślubną

Jeżeli planujecie podróż poślubną od razu po weselu, to warto kilka dni przed ślubem spakować walizkę, by o niczym nie zapomnieć i nie popsuć sobie tych niezapomnianych chwil. Przede wszystkim pamiętaj o dokumentach niezbędnych do podróżowania, biletach, ubezpieczeniu, potwierdzeniu rezerwacji.

I oczywiście kilka dni przed ślubem warto porządnie odpocząć, fundując sobie masaż relaksacyjny czy wypad do SPA. Nie zapomnij także o wieczorze panieńskim. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here