wieczór panieński
Photo jamiehines1/ pixabay

Wieczór panieński to ostatnia impreza w stanie wolnym. Potem już będziesz mężatką i już nie będzie tak łatwo umówić się na każdą imprezę na którą masz ochotę. Dlatego wieczór panieński musi być huczny i niezapomniany. Warto się dobrze do niego przygotować, aby tak właśnie było. Być może to świadkowa ci go będzie organizować, co często się zdarza, jednak być może chcesz zorganizować go po swojemu. Poniżej osoba organizująca wieczór panieński znajdzie kilka cennych wskazówek.

Organizacja wieczoru panieńskiego nie jest oczywiście obowiązkiem, jednak jest to bardzo fajny i praktykowany zwyczaj. Możesz go zrobić w domu lub w restauracji (co jest obecnie najczęściej wybierane). Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zorganizować ten wieczór.

slub
Photo Pexels/ pixabay

Potrzeby Panny Młodej

Podstawową sprawą jest to, że jest to przyjęcie dla panny młodej, dlatego warto wiedzieć, czego ona chce i czego oczekuje. Zadaj konkretne pytania, aby zadecydować o klimacie imprezy – szalony weekend, a może niezobowiązujący wieczór? Ma ochotę na kolację lub dzień w spa? Zwracaj uwagę na jej preferencje, nawet jeśli są inne, niż przewidywałeś, lub kolidują z twoimi osobistymi oczekiwaniami. To jej wieczór! W ten sam sposób podejdź do innych elementów imprezy, takich jak gry, jedzenie i picie, prezenty i tak dalej. Następnie postaraj się sporządzić plan dostosowany do jej wizji dnia lub weekendu.

Wieczór panieński zorganizuj z umiarem

Być może chcesz zorganizować pełną przepychu imprezę, jednak pamiętaj, że czas spędzony razem jest najcenniejszy i wcale nie musisz wydawać tysięcy złotych. Wiele rzeczy możesz przygotować samodzielnie z innymi uczestnikami imprezy. Być może ktoś z was, albo np. ktoś z waszej rodziny piecze fajne ciasta, albo robi fajne ręczne robótki, które z pewnością po znajomości zrobi wam taniej. Zbyt wiele atrakcji może pannę młodą zmęczyć, a to nie o to chodzi. Najważniejsza jest dobra zabawa. Możecie ćwiczyć makijaż ślubny, rozmawiać o byłych facetach, zrobić ciekawe quizy. Możliwości jest wiele. Możecie ten wieczór spędzić w SPA lub zamówić masażystów. 

Miej plan zapasowy

Czasami może się zdarzyć, ze idealnie zaplanowane atrakcje na wieczór panieńskie nie pójdą zgodnie z planem. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka alternatyw na wypadek wpadki. Ktoś może nie dojechać, albo pannie młodej atrakcja kompletnie nie przypadnie do gustu. Konieczne są w takim wypadku alternatywy – i to kilka. Unikniecie wtedy wszyscy stresu. 

lista dodatkowa
Photo Shutterbug75/ pixabay

Wieczór panieński- uważaj na media społecznościowe

W dzisiejszych czasach, Facebooka, Instagrama i innych mediów społecznościowych publikujemy w nich wiele zdjęć. Jednak jeśli na wieczorze panieńskim pojawią się osoby spoza waszego kręgu przyjaciół (ktoś z rodziny panny młodej lub pana młodego), warto zapytać, czy osoby te wyrażają zgodę, że zdjęcia pojawią się na profilu. Być może zdjęcie wydawać się zabawne dla ciebie, a dla innej osoby już niekoniecznie. Unikniecie wtedy niepotrzebnych ewentualnych kłopotów. Pamiętaj również, że to, co dzieje się w Internecie,  pozostaje  w Internecie, więc zastanów się, co jest publikowane publicznie. Być może zdjęcia, filmy zobaczy szef i możecie mieć niemiło w pracy. Dlatego najlepiej zdjęcia czy filmy publikować kilka dni po imprezie, gdy emocje opadną, a poziom alkoholu się zmniejszy.  

Poproś o pomoc

Kiedy już masz plan, listę gości i budżet, nie ma powodu, aby nie poprosić kogoś o pomoc w organizacji wieczoru. Przygotowanie takiej imprezy to zazwyczaj dużo pracy. Pozwól więc innym  ludziom zająć się tym, w czym są dobrzy, zamiast próbować samodzielnie zarządzać milionem rzeczy. Jeśli ktoś jest wielkim smakoszem, poproś go, aby zajął się rezerwacjami obiadu. Może inna przyjaciółka jest kreatywna – pozwól jej wymyślić ciekawe zabawy. Jeśli jakieś osoby nie mogą przyjść, a  zostały zaproszone fajnym pomysłem jest nagranie przez nich życzeń dla panny młodej – zorganizuj to! 

Prezenty dla panny młodej

Pamiętaj o prezencie dla Panny Młodej. Mogą to być kosmetyki, wykupione zabiegi pielęgnacyjne lub biżuteria. Może to być  prezent dla pary młodej nie koniecznie tylko dla kobiety. Pamiętajcie, że według przesądów panna młoda powinna mieć coś nowego, pożyczonego i coś niebieskiego. Uwzględnijcie to przy prezentach. Nie musi to być droga rzecz, a nawet symboliczna. 

prezent
Photo faye_yuyun/ pixabay

Wieczór panieński to ważne wydarzenie najczęściej tydzień przed ślubem. Organizuje je najczęściej świadkowa wraz z przyjaciółmi panny młodej. Podczas organizacji pamiętajcie, że panna młoda jest najważniejsza i jej preferencje. Fajnym pomysłem są prezenty dla przyszłej panny młodej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here