atrakcje z adrenaliną
Photo cleverpix/ pixabay

Sposobów spędzania wolnego czasu jest wiele. Jedni lubią spokojne atrakcje, coś kojącego i relaksującego – piesze wycieczki, zwiedzanie muzeów, czy chodzenie w podziemiach. Ale są też tacy, którzy nie usiedzą w miejscu i szukają wciąż nowych wyzwań. Szczególnie podczas wakacji. Na całe szczęście atrakcji dla lubiących adrenalinę nie brakuje. Dla fanów tego typu wrażeń dostępnych jest dużo opcji w Polsce. Dlatego wybierając miejsce na urlop, warto zapoznać się z jak największą liczbą atrakcji, tak żeby móc wybrać najciekawsze z nich.

Wywołujący dreszcz lot balonem

Przelot balonem gwarantuje nam niesamowite emocje. Najlepsze w locie balonem jest to, że nie można zaplanować trasy. Balon zdany jest na podmuchy wiatru. Bardzo emocjonujący jest też moment lądowania, a także wymijanie słupów wysokiego napięcia oraz wysokich drzew. Na szczęście, gdy podróżujemy z doświadczonym pilotem, jesteśmy bezpieczni. Często miejsce wylądowania balonu jest nieoczywiste, co dodatkowo dodaje emocji całej wyprawie. Przelot balonem w Polsce jest możliwy z aeroklubem, który znaleźć można nad Wisłą, mazurskimi jeziorami czy Jurą Krakowsko-Częstochowską. Jednak loty balonem są organizowane także nad największymi polskimi miastami. Możesz wybrać się w lot również z dziećmi. Dla bardziej odważnych istnieją kursy, które pozwalają zdobyć licencję na latanie balonem samodzielnie.

lot balonem
Photo EnricoDias/ pixabay

Atrakcje z adrenaliną – Skok ze spadochronem

Jest to atrakcja dla ludzi o bardzo mocnych nerwach. Skok ze spadochronem to lat na wysokości 4000 m nad ziemią i upadek z prędkością 200 km/h. Nie ma jednak co wpadać w panikę, ponieważ skok taki można wykonać z doświadczonym pilotem, wiedzącym, w którym momencie otworzyć spadochron. Niemniej poziom adrenaliny podczas tego manewru jest ogromny. Naturalne opadanie jest najprzyjemniejszą częścią skoku, ale trwa tylko niecałą minutę. Kolejnym etapem jest szybowanie i podziwianie pięknych widoków. Skok ze spadochronu można oddać w wielu miastach w Polsce. Jednak najciekawsze są te oddane nad Helem oraz z widokiem na góry, nad Podhalem. Z pewnością jest to jedno z najbardziej niezwykłych przeżyć w życiu.

Motoparalotnia dla odważnych

Lot motoparalotnią również można wykonać z pilotem. Motoparalotnia ma specjalny napęd, który pozwala na dłuższe unoszenie się w powietrzu niż na klasycznej paralotni. Wszystko zależy od pojemności zbiornika na paliwo. Optymalną wysokością do lotu jest 1000 m nad ziemią, chociaż można uzyskać także większą wysokość. Jednak najciekawiej podziwia się widoki z właśnie tej wysokości. Dużą popularnością cieszą się loty nad miastami. Warszawa czy Kraków wyglądają przepięknie z tej perspektywy. Niemniej loty można odbyć także nad innymi miastami w Polsce oraz nad morzem czy górami. Będą to niezapomniane chwile, które zapadną w pamięci na bardzo długi czas.

paralotnia
Photo JaStra/ pixabay

Przejażdżka szybkim samochodem

Wielu fanów motoryzacji lubi przejażdżki pełne adrenaliny. Osiągnięcie zawrotnej prędkości po kilku sekundach od uruchomienia samochodu zapiera dech w piersiach. A bardzo szybkie sportowe samochody mają też do zaoferowania o wiele więcej. Najlepiej taką przejażdżkę odbyć na torze wyścigowym, na którym nie ma ograniczeń w postaci znaków świetlnych. Daje to możliwość rozpędzenia samochodu do prędkości, której nie udałoby nam się osiągnąć na zwykłej drodze. Na takim torze łatwo poczuć się jak zawodowy rajdowiec. W Polsce najciekawsze tory można znaleźć w takich miastach jak Poznań, Łódź, Koszalin lub w podwrocławskiej miejscowości.

Atrakcje z dreszczykiem emocji – Popularny skok na bungee

skok na bungee
Photo holdosi/ pixabay

Skok na bungee nie robi już dziś na nikim za bardzo wrażenia, jednak jego wykonanie wymaga odwagi i dostarcza wielu emocji. Ta dyscyplina ma swój początek na południowym Pacyfiku, gdzie młodzi mężczyźni wykonywali takie skoki, by popisać się swoją męskością. W Polsce najlepsze miejsce na oddanie skoku to Warszawa, gdzie można skoczyć z punktu na 90 metrach wysokości. Także w Gdańsku można oddać skok z żurawia o takiej samej wysokości oraz w Zakopanem, gdzie skacze się z widokiem na góry. Jednak najwyższa wieża do oddania skoku znajduje się w Szczecinie i mierzy 252 m. A to już prawdziwa gratka dla prawdziwych fanów skoków na bungee.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here