prezenty dla kobiety
Photo blickpixel/ pixabay

Kupowanie prezentów jest trudne. Bez względu na to, czy robisz zakupy dla rodzeństwa, długoletniego małżonka czy współpracownika, wybór idealnego prezentu może być przytłaczający. Prezent dla kobiety to nie tylko kwiaty czy kosmetyk. Czego one chcą? Czego jeszcze nie posiadają? Czy lubią czytać? Jaki jest ich ulubiony zapach? Tyle pytań, tak mało czasu na zakup. Wybór prezentu zależy też od kwoty, jaką możemy na niego przeznaczyć, dlatego też nie zawsze jest łatwy. 

Aby zmniejszyć stres związany z zakupami prezentów, przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent dla kobiety, ale wiele z nich możesz wykorzystać również dla mężczyzn, czy nawet dziecka. 

kwiaty dla kobiety
Photo Free-Photos/ pixabay

Piżama – zawsze się przyda 

Piżamy są zawsze świetnym prezentem, ponieważ ludzie rzadko kupują je dla siebie. Jeśli nie wiemy jakie preferencje piżamowe ma przyszły właściciel, warto kupić piżamę z krótkim rękawem i krótkimi spodniami – z pewnością przyda się na upalne dni. Jeżeli chodzi o kolorystykę również warto wybrać coś uniwersalnego – niebieski, zielony, z ewentualnym uniwersalnym wzorem. Fajnym pomysłem są piżamy tematyczne – np. świąteczna, walentynkowa. 

Prezent dla kobiety aktywnej

Jeżeli wiesz, że osoba obdarowywana lubi ćwiczyć, możesz kupić jej matę do ćwiczeń, ewentualnie inne sportowe gadżety – fajny pojemnik na wodę, zegarek z pomiarem tętna, czy hantle. Jeżeli jest to osoba aktywna, z pewnością ucieszą jak sportowe prezenty. Prezent taki ułatwi ćwiczenie w domu, a co za idzie, można zaoszczędzić na karnecie w siłowni. 

kobieta aktywna
Photo karabulakastan/ pixabay

Czytnik książek

Jeżeli kobieta, której chcesz kupić prezent, lubi czytać książki fajnym wyborem jest czytnik książek. Jeżeli nie przeszkadza jej czytanie e-booków, wybór będzie strzałem w dziesiątkę. E-booki są również tańsze od tradycyjnych książek i bardziej dostępne niż np. w miejskiej bibliotece. Możemy do czytnika dokupić kilka książek albo wykupić pakiet w serwisie z e-bookami. 

Prezent dla kobiety – kosmetyki 

Kosmetyki to chyba najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny prezent dla kobiety, obok kwiatów. Wybór mamy ogromny – od tuszu do rzęs, po szminkę, lakiery do włosów, szampony, odżywki, lakiery do paznokci, perfumy i wiele innych. Jeżeli osoba jest nam bliska (członek rodziny), możemy delikatnie zapytać, czego potrzebuje. Może akurat czegoś szuka, albo wspomniała o czymś, że coś by chciała, ale jest np. za drogie. Podpatrzmy wcześniej jakich kosmetyków używa dana osoba, aby wybór był prostszy. Każda kobieta z pewnością ucieszy się z kosmetyków. 

Biżuteria

Jeżeli osoba jest nam dość bliska, warto pomyśleć o biżuterii. Srebro nie jest zbyt drogie, więc z pewnością coś wybierzemy. Może to być pierścionek, bransoletka, wisiorek do łańcuszka. Możliwości jest naprawdę sporo. Jeżeli okazja jest wyjątkowa (np. ślub), możemy podarować coś ze złota. 

biżuteria
Photo RitaE/ pixabay

Karta podarunkowa

Jeżeli jednak nie możesz zdecydować się na konkretny prezent, warto kupić kartę podarunkową do ulubionego lub modnego sklepu. Może to być na przykład sklep z ubraniami, kosmetykami, sklep elektronicznym, czy obuwniczy.  Wiele marek sklepów oferuje karty podarunkowe. Wybór taki jest bezpieczny, gdyż osoba taka będzie mogła kupić sobie, co będzie chciała. 

Prezent dla kobiety – Dodatki do domu

Wiele kobiet jest Paniami domu. Możesz więc kupić jakiś dodatek do mieszkania – może to być dekoracja, ewentualnie coś do kuchni (sztućce, filiżanki), ręczniki, ściereczki, kieliszki, ramki do zdjęć. W każdym domu takie rzeczy są potrzebne i z pewnością się przydadzą. Jednak nie każda kobieta będzie z takiego prezentu zadowolona, gdyż może to nie być „osobisty” prezent, tylko dla wszystkich domowników. Po drugie może poczuć się kojarzona jako „kura domowa”. Dlatego taki prezent warto przemyśleć.

To tylko część propozycji na prezent dla kobiety. Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwią Ci zakup prezentu. Tak naprawdę liczy się pamięć o kimś, a prezent jest delikatnym symbolem. Jednak ważne, aby był udany. Warto na prezent kupić coś, co zostanie na dłużej. Wtedy zawsze będzie kojarzył się tej osobie z nami. Dobrze jest też kupić prezent praktyczny, aby nie wylądował w piwnicy lub tylko zagracał miejsce. Może też być związany z pasją, zainteresowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here