książki dla kobiety
Photo silviarita/ pixabay

Książki bardzo często pomagają nam odmienić nasze życie. Dzięki nim patrzymy na nurtujące nas pytania i problemy zupełnie inaczej. Zaletą czytania książek jest, to, że często możemy w nich znaleźć gotowe rozwiązania. Na bazie doświadczeń innych ludzi, udaje się nam podejść z refleksją do swojego życia. Nie jest to prosty proces i wymaga od nas więcej wysiłku niż tylko przeczytanie książki, ale często właśnie książka, a w szczególności poradnik, jest pierwszym krokiem ku tym zmianom. W dzisiejszych czasach od kobiet wiele się wymaga, dlatego często czujemy się przeciążone i nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc. Najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po poradnik, który powstał na bazie podobnych przeżyć.

książka kobieta
Photo kaboompics/ pixabay

 

Jak żyć w szczęśliwym związku, czyli “Alfabet Miłości”

 

“Alfabet miłości” autorstwa profesora Bogdana Wojciszke, to bardzo wyjątkowy poradnik, który skupia się na problemach, jakie można napotkać w związku. Wiedza, którą autor posiada, jest podawana w bardzo przystępny sposób. Najprawdopodobniej to jest największą zaletą tego poradnika. Profesor Wojciszke jest jednym z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie związków, który mieszka w Polsce. I choć książka w większości opiera się na badaniach naukowych, to są one przedstawione w bardzo prosty sposób i każdy czytający może je przełożyć na swoje doświadczenia. Z poradnika dowiemy się, czym tak naprawdę jest miłość oraz jakie są etapy budowania związku. Czytając tę pozycję, możemy zrozumieć również wyzwania, które stawiają przed nami kolejne etapy tworzenia relacji. Książka pomaga zrozumieć swój obecny związek, ale także wydarzenia z przeszłości.

Książki poradnikowe – Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak, słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Bardzo ciekawą pozycją dla kobiet będzie również książka o budowaniu relacji z własnymi dziećmi. Pozycja nazywa się: “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. W dobie powszechnej cyfryzacji czasami ciężko jest nawiązać dobry kontakt z dzieckiem, które łatwo zatapia się w wirtualny świat. Rady, które proponują autorki książki, pozwolą na budowanie relacji z dzieckiem już od najmłodszych lat. Dzięki temu dziecko wyrośnie na wyrozumiałego i znającego swoją wartość człowieka. Na całe szczęście poradnik napisany jest w zabawnym stylu, który sprawia, że książka nie tylko uczy, ale też bawi. Autorki w swojej książce skupiają się przede wszystkim na tym, że każda istota ludzka jest inna i honorowanie tej inności jest bardzo ważne w wychowywaniu młodego pokolenia.

czytanie książek
Photo JillWellington/ pixabay

Jak dbać o rozwój własny?

Jedną z najlepszych książek rozwojowych, jaką można przeczytać, jest „Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania”. Książka skłania do zatrzymania się i zadania sobie ważnych pytań odnośnie swojego życia. Można w niej znaleźć inspirujące pytania, które pomogą nam na nowo spojrzeć na swoje życie i zobaczyć w nim sens, który być może zgubiliśmy w natłoku codziennych obowiązków. Poruszone tematy, to między innymi ten dotyczący zasad. Czy w życiu warto się jeszcze kierować zasadami? Autor zastanawia się nad sensem moralności w dzisiejszych czasach. W poradniku nie ma gotowych odpowiedzi, ale jest mnóstwo wskazówek, które mogą pomóc na nowo przewartościować swoje życie.

Książki dla kobiety – “Piersi. Poradnik dla każdej kobiety”

Ta pozycja książkowa jest obowiązkowa, jeśli chcemy świadomie zadbać o swoje zdrowie. Poradnik został napisany przez amerykańską lekarkę, która interesuje się związkiem między prowadzonym przez kobiety stylem życia, a występowaniem choroby nowotworowej piersi. Autorka łączy więc różne podejścia, nie wykluczając potencjalnych czynników, które mogą wpłynąć na zachorowanie na raka. Książka jest kierowana do każdej kobiety i sama autorka dedykuje ją wszystkim paniom. Można w niej znaleźć mnóstwo wskazówek o tym, jak dbać o ciało kobiece, które wymaga specjalnego traktowania. Dodatkowo możemy znaleźć w poradniku mnóstwo odnośników do aktualnych artykułów i badań naukowych, a także mitów dotyczących choroby nowotworowej. Przekaz płynący z lektury, to odpowiedzialność, której powinnyśmy być świadome, i która może nas uchronić przed zachorowaniem. Osoby chorujące już na nowotwór znajdą tu cenne wskazówki, które pomogą przejść kolejne etapy choroby oraz dostępne metody leczenia.

Książki możemy przeczytać w formie tradycyjnej lub e-booka na czytniku książek. Jest to również idealny pomysł na prezent dla każdej kobiety. Czytanie książek poprawia nasze samopoczucie, dotlenia mózg oraz sprawia, że się relaksujemy. Jeśli dodatkowo możemy nauczyć się czegoś nowego, poprawić nasze życie to naprawdę warto zainwestować w dobrą książkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here