czytnik e-booków
Photo Pexels/ pixabay

Technologia z roku na rok znacznie się rozwija i jest integralną częścią naszego życia. Zapewne ułatwia to nam znacznie życie i podnosi jego komfort. Dla osób kochających czytać książki może być przytłaczający fakt, że w bibliotece nowości brak. Poza tym książki są drogie i zajmują sporo miejsca. Dlatego wiele z nas pokochało czytniki książek. Czytnik e-booków pomieści ogromne ilości książek, a poza tym są one tańsze od papierowych wydań. Nie zajmują też cennego miejsca na półce. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem czytnika, dla siebie lub na prezent, oto kilka rad, jak go dobrze wybrać. 

Czytnik e-booków stał się bardzo popularnym gadżetem, dlatego na rynku jest w czym wybierać. Wiele znanych firm oferujących sprzęt komputerowy posiada też czytniki książek. Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić czytanie książek i czasopism. Jest lekki, dzięki czemu możemy go wszędzie zabrać, a nawet schować do torebki. Zobacz, jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie czytnika książek. 

czytnik
Photo janeb13/ pixabay

Ekran

Ekran e-czytnika jest zawsze najważniejszą funkcją do sprawdzenia. Większość e-czytników dostępnych na rynku jest wyposażona w ekrany z wyświetlaczem E-ink. Technologia E-ink (atrament elektroniczny) wykorzystuje mikrokapsułki, które zawierają zarówno ujemnie naładowane czarne cząstki, jak i dodatnio naładowane białe cząstki. Wyświetlacze E-ink są popularne ze względu na ich podobieństwo do zadrukowanego papieru. Kupując więc e-czytnik, zadaj sobie pytanie, czy chcesz czytać książki na ekranie LCD czy E-ink. Zaletą ekranu E-ink jest to, że nie męczysz oczu i znacznie wydłuża to żywotność baterii e-czytnika. Wybierz również czytnik z ekranem dotykowym, jeśli chcesz mieć łatwą obsługę czytnika.

Czytnik e-booków – zwróć uwagę na długość działania baterii

Żywotność baterii ma kluczowe znaczenie. Chyba nie ma nic gorszego od wyłączenia czytnika w najbardziej emocjonującym fragmencie książki. Czytnik e-booków, który nie posiada wiele bajerów, czyli na przykład dzwonków, ma z reguły wytrzymalszą baterię. Jeśli w czytniku będzie Wi-Fi, przeglądarka, budzik także to zminimalizuje czas jego pracy. Dlatego wybierając czytnik, wybierz ten z jak najmniejszą ilością dodatkowych ulepszaczy (chyba że są ci potrzebne). Ekrany dotykowe również skracają czas pracy baterii, ale są wygodne. Te dodatki sprawiają również, że czytnik będzie droższy. 

czytnik ksiązek
Photo papirontul/ pixabay

Rozmiar i waga

Podstawowym celem zakupu e-czytnika jest uniknięcie noszenia dużych stosów, ciężkich książek. Dlatego przy zakupie urządzenia potrzebujesz produktu przenośnego i łatwego do przechowywania. Na szczęście e-czytniki występują w różnych rozmiarach. Niektóre z nich są kompaktowe i lekkie, dzięki czemu można je zabrać ze sobą w drogę i mieszczą się w kieszeni. Niektóre są duże, ale za to bardziej czytelne. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni rozmiar dla siebie. 

Czytnik e-booków – cena

Czytniki elektroniczne są dostępne w różnych cenach w zależności od rozmiaru, marki i funkcji. Chociaż czytnik e-booków jest dobrą inwestycją, należy wykonać obliczenia, aby upewnić się, że nie wydasz tyle, ile zaplanowałeś.  Istnieją całkiem dobre czytniki e-booków w konkurencyjnej cenie. Warto jest też kupić je w promocyjnej cenie, na przykład w okolicy świąt, czy Dnia Dziecka, Dnia Mamy. Odwiedź różne sklepy i porównaj ceny, aby kupić ten, na który Cię stać. Sprawdź również sprzedaż internetową, gdyż czasami w sklepie internetowym są niższe ceny niż w sklepie stacjonarnym.

Niewątpliwie e-czytniki zyskują na popularności i znacznie ułatwiają czytanie książek, czy czasopism. Z mnóstwem różnych gadżetów wybór najlepszego e-czytnika może być trudny.  Ale jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe czynniki, masz gwarancję, że wrócisz do domu z najlepszym urządzeniem, idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb. Z pewnością jeśli dużo czytasz, pokonasz czytanie książek na czytniku. Wiele księgarni oferuje książki  w formie e-booków, a w niektórych bibliotekach dostaniesz kody, dzięki którym możesz pobrać książki nawet za darmo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here