kryptowaluty
Photo WorldSpectrum/ pixabay

Chciałbyś zainwestować w kryptowaluty, ale nie wiesz jak? Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady, boisz się, że Twoje pieniądze szybko się skurczą, zamiast pomnożyć, mamy dla Ciebie kilka złotych rad. Najbardziej znaną kryptowalutą jest niewątpliwie bitcoin, ale mało kto wie, że jest ich znacznie więcej. Zobacz jak zacząć nimi handlować, aby zauważyć zarobki. 

Pierwsze, o czym należy pamiętać, to to, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Na wartość waluty jak i kryptowaluty ma wpływ szereg czynników, głównie sytuacja ekonomiczna i różne decyzje gospodarcze. Dlatego jedna decyzja rządu, ewentualna awaria gospodarcza może albo podnieść znacznie walutę, albo ją obniżyć. Dlatego złotą zasadą wszystkich inwestycji, jest inwestowanie pieniędzy, które możesz ewentualnie „poświęcić”, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie inwestuj wszystkiego, co masz. NIGDY! 

inwestowanie kryptowaluty
Photo QuinceCreative/ pixabay

Inwestuj tylko w kryptowaluty, w które wierzysz

Dzięki tej zasadzie będziesz pewniejszym inwestorem. Nie znając waluty, którą chcesz handlować, będziesz w ciągłym stresie, gdy spadnie nawet trochę. Dlatego poznaj jej historię z co najmniej roku, dowiedz się, co wpływa na jej wartość, jaki był jej najniższy i najwyższy kurs. Dzięki temu unikniesz gwałtownych i nieprzemyślanych ruchów. 

Nie ulegaj FOMO

FOMO oznacza „strach przed pominięciem”. O co chodzi? Jeżeli dana kryptowaluta zyskuje w danym momencie na wartości, większość ludzi chce ją jak najszybciej kupić, aby szybko zarobić. Mają poczucie, że jak tego nie zrobią, to coś stracą. 

W handlu kryptowalutami nigdy nie ścigaj transakcji! Wielu z nas widziało losowe kryptowaluty, które w krótkim czasie zyskały ogromną wartość. Pamiętaj, że to nie jest moment na zakup! Te duże kwoty są często generowane przez „pompowanie” monet przez inne wpływowe kryptowaluty. 

Trading polega na kontrolowaniu emocji. Kiedy wszyscy są podekscytowani, łatwiej o błąd. Ten wysoki kurs szybko może szybko również spaść. Poczekaj aż waluta, będzie stabilna.

giełda
Photo Pexels/pixabay

Inwestowanie w kryptowaluty – zarządzaj pieniędzmi 

Będzie to miało wpływ na sukces lub porażkę w handlu. Oczywiście wszyscy chcemy kupować tanio, a sprzedać drogo. Jednak nie jest to takie proste. Większość inwestorów nawet tych dobrych traci pieniądze, ponieważ poddaje się emocjom, dlatego tak ważne jest dobre gospodarowanie funduszami. 

Zacznij na początku od małych inwestycji. Przeznacz na to 5-10%. Pieniądze rozłóż na różne transakcje. Złóż wiele zamówień i nie kupuj wszystkich na raz. Zacznij od złożenia zleceń z limitem 3%, 5% i 10% poniżej aktualnej ceny. Zapisz cenę wyjścia i cenę sprzedaży każdej transakcji. Analizuj te dane i ucz się na błędach. 

Zbieraj nawet drobny zysk

Chciwość nie raz obraca się przeciwko nam, dlatego jeżeli zauważysz nawet mały zysk, sprzedaj kryptowalutę. Nawet jeśli się spodziewasz 30% wzrostu wartości, weź mniejszy zysk. Nigdy nie wiesz, czy przewidywania będą słuszne. Rynki kryptowalut są bardzo niestabilne, a wartość Twoich aktywów może bardzo szybko spaść. 

Korzystaj z programów wspomagających handel kryptowalutami

Jest wiele aplikacji, programów, gdzie możesz ustawić swój handel. Określasz tam kiedy należy sprzedać walutę – do jakiej wartości spadnie lub do jakiej wzrośnie. Jest to bardzo pomocne, gdyż z góry zaplanujesz ewentualną stratę. Nie będziesz musiał również śledzić na bieżąco zmiany kursów. 

Bądź na bieżąco

Pod względem wahań cen, kilka tygodni na rynku kryptowalut to jak rok na Wall Street. Giełda kryptowalut działa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a to oznacza, że rynek jest w ciągłym ruchu. W rzeczywistości jest to zmiana za zmianą, niekiedy więc trudno nadążyć i przegapić ważne informacje. 

bitcoin informacje
Photo geralt/ pixabay

Dlatego warto śledzić niektóre miejsca, aby być na bieżąco. Niektórzy z największych wpływowych osób na rynku kryptowalut publikuje codziennie informacje za pomocą YouTube. Możesz śledzić również strony kryptograficzne. Większość dobrych wiadomości, znajduje się na zagranicznych stronach, jednak jeśli nie znasz dobrze języka, możesz włączyć tłumaczenie strony. 

Rynek kryptowalut niesie za sobą duże ryzyko, gdyż jest w ciągłym ruchu i nie da się łatwo przewidzieć, co stanie się za chwilę. Kluczem do inwestowania jest unikanie przede wszystkim emocji, zachowanie dyscypliny i z góry założonej drogi. Warto też przechowywać pieniądze w sprawdzonym portfelu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here