Gmina Krynica-Zdrój

Gmina Krynica-Zdrój

KRYNICA CAŁYM SERCEM o gminie

Gmina Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój określana mianem „Perły Polskich Uzdrowisk” sławę swą zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym. To także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Corocznie organizuje się tu wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym (np. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne), seminaria naukowe, spotkania ludzi kultury, sztuki, biznesu i polityki, plenery artystyczne, występy zespołów.
Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura okołoturystyczna przyciąga liczne rzesze turystów. Miłośnicy „białego szaleństwa” pokochali doskonale przygotowane stoki narciarskie z nowoczesną kolejką gondolową na Jaworzynę oraz szeregiem wyciągów narciarskich. Całość oferty uzupełniają wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, ale przede wszystkim restauracje, karczmy i punkty gastronomiczne, które oferują specjały kuchni regionalnej.
Niewątpliwą atrakcją jest czynne prawie przez cały rok lodowisko w hali widowiskowo-sportowej obok kortów tenisowych i sankostrady, gdzie latem czy zimą można jeździć na sankach. Co roku hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe wzbogacają swoją ofertę o modne programy fitness, a bogate zaplecze zabiegowe zapewnia bezpieczną kurację pod okiem fachowców.
Mamy nadzieję, że przedstawione w telegraficznym skrócie walory Krynicy-Zdroju sprawią, że każdy o każdej porze roku znajdzie tu coś dla siebie.
 

Kontakt

Kancelaria

tel. 18 471 53 20 lub 18 472 55 00 (łączy z wszystkimi Wydziałami)
fax: 18 472 55 01

Sekretariat Burmistrza
tel. 18 472 55 55
fax: 18 471 56 53
e-mail: ugukry@ns.onet.pl